Méhecske csoport

Mi vagyunk a Méhecske csoport, nevünket egy szorgos kis rovarról kaptuk.
Csoportunkban nagycsoportos gyermekek járnak, akik alig várják, hogy kirepülhessenek a mi kis kaptárunkból, és felfedezhessék az iskola világát is.
Gyermekeink pont olyan dolgosak és munkamegosztók, mint a méhek! Egymást mindenben segítik, és nagyon együttérzők, jószívűek társaikkal.
Imádnak táncolni, énekeni és mesélt hallgatni, kézműveskedni és felfedezni  a környező világot.
Igazán vidám, örökmozgó társaság vagyunk! Óvjuk a természetet, sok időt töltünk  a szabadban és élményekbet, tapasztalatokat gyűjtünk. Nagy hangsúlyt fektetünk az állatok védelmére, szeretetére is! Fontosnak tartjuk a környezettudatos és egészséges életmódot, melyeket belecsempészünk napjainkba.
Napi tevékenységeink során játékos formában kerítünk sort a német nyelv és népszokások megismerésére mondókák, dalok, körjátékok  által. A nap nagy részét az önfeledt játék tölti ki, azonban minden nap törekszünk rá, hogy a gyerekek önállóbbá, öngondoskóvá váljanak, és játékosan készítsük fel őket az iskolás évekre.
Nem csak mozogni szeretünk, hanem finomakat enni is, így gyakran sütünk, főleg az ovis ünnepek alkalmával. Az ünnepek nálunk családias hangulatban telnek és nagyon vidáman.
A csoportszoba nyugalmat, vdámságot és melegséget áraszt magából. A gyerekekkel közösen, az adott témának megfelelően díszítjük, és hangulatot teremtünk. A szobát úgy rendezzük be, hogy legyen hely a szőnyegen az építőjátékokra, a babasarokban és konyhában a szerepjátékokra, az olvasósarokban a meghitt elvonulásra, csendes könyvnézegetére, és az asztaloknál az izgalmas társasjátékozásra és barkácstevékenységekre.
Célunk, hogy a gyerkekek örömmel vegyenek részt az ovis mindennapokban, és szép emlékekkel, tapasztalatokkal gazdagodjanak. Pozitívan alakuljanak baráti kapcsolataik, váljanak elfogadó, empatikus kisemberekké.
Törekszünk  a szülőkkel való jó kapcsolat fenntartására, ami pozitív hozzáállásukon visszatükröződik. Sok-sok szeretettel, türelemmel, humorra, ám de szigorral neveljük a méhecskéinket.
Szívből reméljük, hogy szeretnek hozzánk járni a gyerkőcök, ebbe az olykor nyugtatlan, de legtöbbször szorgos -dolgos Méhecske csoportban.

Schönwald Laura

német nemzetiségi óvodapedagógus