Süni csoport

„Szúrós gombóc jár a kertben,
szusszan, pöffen minden percben.
Bokrok alját nézi sorra,
buzgón szaglász nedves orra.
Hátán kócos a sok tüske,
megfésülné, de nincs tükre.
Nem nyúl hozzá, így is jó!
Úgy hívják, hogy sündisznó.”
Gryllus Vilmos: Sündisznó

Csoportunk 26 kisgyermeket fogad: 11 kislányt és 15 fiút. Csoportszobája tágas, világos, jól felszerelt. Korcsoportnak megfelelő, gazdag játékeszközökkel rendelkezünk. Emellett számos saját készítésű, fejlesztő és ügyességi játékok is rendelkezésre állnak a gyermekek számára. Ezen belül a kisebb játéksarkokat úgy alakítottuk ki, hogy a gyermekek játéktevékenységeit legoptimálisabban szolgálják. A szabad játékot maximásian támogatjuk, hiszen ez a legfontosabb az óvodás korú gyermekek számára. A játékos tanulási tevékenységeket az adott évszakhoz, ünnepkörökhöz igazodva valósítjuk meg, melyek komplex formában hetenként változnak. Óvodánk német nemzetiségi hagyományokat ápol. Ennek megfelelően szervezzük a délelőtti foglalkozásokat a németes óvó nénivel. Nagy hangsúlyt fektetünk a német nemzetiségi kultúra megismertetésére. Zene, tánc, mondókák, versek, mesék által. Ezek a foglalkozások is évszakok és ünnepek köré csoportosulnak. Az egészséges életmód jegyében a szülők támogatásával minden nap a gyermekek gyümölcsöt fogyaszthatnak.
- Délelőtti program keretében a gyermekek részt vehetnek színházi előadásokon a tanév év során 5-6 alkalommal.
- Népzenei koncert táncházzal egybekötve
- Az elmúlt években a méz népszerűsítése érdekében előadással egybekötött kostolóban veszünk részt.
Fontosnak tartjuk a gyermekek mozgásfejlődését. Délutáni program keretében sporttevékenységeket biztosítunk:
- foci
- torna
- néptánc
Hittanfoglalkozást is választhatnak.
Minden lehetőséget kihasználunk az udvari szabad játékra, sétára.

Pesthy Zoltánné

óvodapedagógus