Katica csoport

Csoportszobánk tágas, világos, jól felszerelt, gazdag játékkészlettel, jó minőségű, komplex fejlesztő játékokkal rendelkezik. Mindig az aktuális évszaknak, ünnepnek megfelelő dekorációval díszítjük, ezzel téve hangulatosabbá.

Csoportunkba jelenleg olyan gyermekek járnak, akik szeptembertől mindannyian iskolások lesznek. Legfőbb célunk az, hogy úgy készítsük fel őket, hogy az óvodából az iskolába történő átmenet minél zökkenőmentesebb legyen számukra. Ennek érdekében a játékos tanulási tevékenységeket úgy alakítjuk, hogy készségeik – természetesen a gyermekek fejlettségi szintjének megfelelően differenciáltan – olyan szintet érjenek el, amely képessé teszi őket az iskolába lépésre.

A játékos tanulási tevékenységeket az adott témának megfelelően valósítjuk meg, melyek komplex formában hetenként-kéthetenként változnak. A mesék, versek, dalos játékok, változatos ábrázolási tevékenységek (melyek során sok szép kreatív produktumot készítenek), valamint környezetünknek és a számok világának megismerése részét képezik mindennapjainknak.

Fontosnak tartjuk az egészséges életmódot, ennek érdekében a szülői támogatásnak köszönhetően naponta fogyasztunk gyümölcsöt, sokat tartózkodunk szabad levegőn, rendszeresen tornázunk.

A gyermekek napi ritmusába építjük be a német nemzetiségi nyelv használatát. A német mondókákat, dalokat minden gyermek fogékonyságának megfelelően sajátítja el.
Mind a magyar, mind a német nyelvben fontosnak tartjuk a jeles napok, hagyományok megünneplését, amelyeket a gyerekek nagyon szeretnek és élveznek (ilyenek pl: Erntendankfest, Márton nap, Mikulás, karácsony, farsang, húsvét, anyák napja stb.).

A gyermekek fejlődése érdekében fontosnak tartjuk a szülőkkel való együttműködést, amely a bizalomra és az őszinteségre épül. Igyekszünk a szülőkkel jó kapcsolatot ápolni, segítséget nyújtani a nevelési nehézségek megoldásában, összhangot teremteni az óvodai és családi elvárások között.

Réfi Tamásné Iringó

óvodapedagógus