Beiratkozás év közben-  telefonon előre egyeztett időponban

A beiratkozáshoz szükséges iratok:

a gyermek születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, TAJ kártyája; valamint a szülő (gondviselő) személyi igazolványa, lakcím kártyája;

ha van, a gyermek szakértői véleménye, vagy szakorvos által kiállított igazolása ételallergiáról

Szeretettel várjuk azoknak a gyermekeknek a szüleit, akik 2024. augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket, azaz ÓVODAKÖTELESEK.

Továbbá várjuk azokat a gyermekeket is, akik 2022. augusztus 31. előtt születtek. (Két és fél éves kortól fogadjuk a gyermekeket.)

Óvodai beiratás

Értesítem a Kedves Szülőket, hogy a 2024/25- ös nevelési évre a Márkói Német Nemzetiségi Óvodában 2024. április 23.  kedden és 24. szerdán   8:00-17:00 óráig beíratást tartunk. Az óvodai beíratáshoz jelentkezési lapot kell kitölteni, amely elérhető Márkó község honlapján, az óvoda honlapján, valamint személyesen átvehető az óvoda titkárságán.

A beíratás helye: Márkói Német Nemzetiségi Óvoda, 8441 Márkó, Kálvária u. 6.
Az óvodai beíratáson várjuk azokat a szülőket, akiknek gyermekei:
 - a 3. életévüket 2024. augusztus 31-ig betöltik;
- valamint 2021. szeptember 1.  - 2022. június 1. között születtek – őket előjegyzésbe vesszük.

A beíratáshoz szükséges dokumentumok:
 - a gyermek születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, TAJ kártyája;
 - a szülő (gondviselő) személyi igazolványa, lakcím kártyája;
 - sajátos nevelési igényű gyermek esetében szakértői vélemény
- a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményről készült határozat
Az intézmény legkésőbb 2024. június 14-ig írásban, e-mailen keresztül értesíti a szülőt a felvételi eljárás eredményéről. Az óvodavezető döntése ellen a szülő a kézhezvételtől számított 15 napon belül jogorvoslati kérelemmel fordulhat a fenntartó felé.

Petrikné Viszt Ildikó
óvodaigazgató

Márkó, 2024.április 2.

Külföldön tartózkodás esetén

A hatályos jogszabályok értelmében 2020. január 1-től abban az esetben, ha az óvodaköteles gyermek családjával éppen külföldön él, ezt a tényt az Oktatási Hivatal részére be kell jelenteni. A bejelentéshez használható űrlap elérhető az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu) a Köznevelés menüpont külföldi távozás bejelentése pontjából. A bejelentő lap elektronikus kitöltését követően a kérelmet aláírva a következő postacímre kell megküldeni: Oktatási Hivatal Köznevelési Nyilvántartási Főosztály, 1363. Budapest, Pf. 19.

Letölthető dokumentum:

- Jelentkezési lap a Márkói Német Nemzetiségi Óvodába
(Lsd. a lap alján.)

(A dokumentum nyomatott formában óvodánk titkárságán is elérhető.)

Szeretettel várjuk Önöket!

Felmerülő kérdés esetén az ovoda@marko.hu vagy a 06 88 / 271 486-os telefonszámon szívesen állunk rendelkezésükre. Petrikné Viszt Ildikó igazgató