A Föld napja

A Föld napjának megünneplése az óvodában sokkal többet jelent, mint pusztán egy ünnepnap. Ez egy lehetőség arra, hogy az óvodások megértsék és megbecsüljék a természetet, felelősséget vállaljanak a bolygónkért, erősítsék közösségi szellemüket, valamint érzékenyebbek legyenek a környezeti problémákra. Ezáltal már e korai életszakaszban elindulhat egy tudatos és felelős környezeti magatartás kialakulása, ami hosszú távon hozzájárulhat bolygónk fenntartható jövőjéhez.

A Zöld Manók munkaközösség Zsani néni vezetésével öt állomásból álló, Földünk védelmével kapcsolatos feladatot talált ki a csoportoknak:

1. A Föld számára hasznos vagy káros dolgok képeinek szétválogatása

2. Szelektív hulladékgyűjtés/válogatás

3. Segítsünk a kis méhecskéknek beporozni a virágokat!

4. Párkereső játék

5. Virágmag-ültetés (újra-felhasznált) joghurtos pohárba

A Föld napjának megünneplése lehetőséget adott arra, hogy az óvodások megértsék, hogyan lehetnek jó gondviselői bolygónknak.

" A természet hatalmas, az ember parányi, ezért aztán az ember léte attól függ, milyen kapcsolatot tud teremteni a természettel. "  Dr. Szent Györgyi Albert

Rövid válogatás a Föld napi képekből

img_3981img_3983img_4039img_4033img_4019img_3972img_3967img_3978img_3952img_4012img_3932