Adománygyűjtés a gazdátlan állatoknak

Takács-Gubicza Melinda

A veszprémi Pumi Állatvédelmi Kompetencia Központ árva kutyáinak és cicáinak szervezett gyűjtést óvodánk.

Két autóval szállítottuk el azokat az adományokat,  amelyeket a szülők- gyermekek- dolgozók hoztak az elmúlt héten a gazdátlan cicáknak és kutyáknak. Az állateledelek mellett többek között pórázokkal és nyakörvekkel, játékokkal, takarókkal, tisztítószerekkel, szállító-ketrecekkel, etető- és itató-tálakkal támogattuk a menhely munkáját. Nagy örömünkre a Központ vezetője, Czink Vivien körbevezetett bennünket a modern, európai szintű kennelsoron, és a macskaházakat, valamint a „kutyajátszóteret” is megcsodálhattuk. Biztos vagyok benne, hogy óvodásainkra is mély benyomást tesz majd "a PUMI": Morzsi, Alfa, Dömper és a többi négylábú.