Adománygyűjtés a menhelyi állatoknak

Óvodánk adománygyűjtést szervez a Pumi Veszprémi Állatvédelmi Kompetencia Központ állatainak részére, hogy a gyermekek személyesen is megtapasztalják a segítés és adás örömét.

Kedves Szülők!

A gyermekekhez nagyon közel állnak az állatok, ezért igyekszünk minél több olyan programot biztosítani számukra, ahol ez téma előtérbe kerül.

pl.: kutyaterápiás foglalkozások, madáretetés, medvehét, Márton napi liba projekt, terményünnep, kirándulás állatfarmon, állatkerti kirándulás, denevér-bemutató.

Szeretnénk megpályázni az „Állatbarát Óvoda 2024” címet, ami arra motiválna bennünket, hogy a jövőben még szélesebb körű ismereteket és tapasztalatokat szerezzenek a gyermekek az állatokról.

A központ védenceit a következő tárgyi adományokkal tudják segíteni:

Kutyák részére:

• Állateledel: száraztáp és konzerv (elsősorban tápra van szükségük)
  • Textília: természetes anyagokból készült, tiszta állapotú pléd,
  • lepedő, törölköző, ágyneműhuzat
  • Tisztítószerek/fertőtlenítőszerek
  • Műanyag homokozó: nyáron az udvarokba fürdőnek.
  • Szállítóketrecek
  • Használt, de jó állapotú nyakörvek, pórázok

Cicák részére:

• Konzerv és száraz cicaeledel: (elsősorban konzerv)
  • Macskaalom, alomtálca
  • Vitaminok, immunerősítők cicák részére.
  • Cicahordozók, szállítóketrecek
  • Tisztítószerek, fertőtlenítőszerek
  • Tiszta, természetes anyagból készült plédek, törölközők, lepedők, pamutpólók
  • Cicajátékok, mászókák