Denevér-bemutató

Óvodánkba látogatott Mészáros József denevérkutató!

Bakonyi Denevérvédelmi Alapítvány bemutatóját tekinthették meg óvodánk nagycsoportosai.
A 45 perces foglalkozás során a gyermekek megismerkedhettek a denevérek titokzatos világával, a testfelépítésükkel és lakóhelyükkel. A képekkel illusztrált előadás során Mészáros József bemutatta a denevérfogás eszközeit, az ultrahangkészüléket és a denevérgyűrűt is.
A bemutató végén az ovisok megsimogathatták Bélát, a néhány éve megmentett közönséges késeidenevért, akit sajnos nem lehet szabadon engedni röpképtelensége miatt.

"Béla mindannyiunk számára egyértelművé tette, hogy a denevérekkel kapcsolatos félelmeink alaptalanok. Ha a bemutató után megkérdeztük volna a gyerekeket, hogy milyen csoport-állatot szeretnének, minden bizonnyal a denevérre esett volna a választásuk!Vissza