Farsang az óvodában

Különösen várt esemény a gyermekek életében a farsangi időszak, melynek kezdete vízkereszt, január 6-a, és hamvazószerdáig tart, ami idén február 14-re esik.

A farsang a mókázásnak, a vidámságnak, a táncos mulatozásnak is helyet adó népszokás. Ilyenkor a legizgalmasabb elfoglaltság a más ruhájába, „bőrébe” bújás, ami alól természetesen az óvoda dolgozói sem kivételek a gyermekek nagy örömére. Már hetekkel korábban közösen hangolódnak a nagy eseményre: különböző technikákkal készült színes, ötletes álarcokat és dekorációkat barkácsolnak. A csoportokból zeneszó hallatszik, mert a gyermekek szívesen gyakorolják a különböző tánclépéseket, hisz készülnek a farsang fő „attrakciójára”, a bálra.

A vidám zeneszó mellett nagyon finom illatok is terjengnek ebben az időszakban az óvoda falai között, hisz a farsang elképzelhetetlen finom fánk nélkül.

A farsangi időszakot a gyermekeknek szervezett bál teszi színesebbé.

A vigadalom nem múlhat el mókás játékok nélkül, de helyet kapnak a népi gyermekjátékok, körjátékok, német nemzetiségi táncos-dalos játékok is.

img_1974

img_1932