Lovagoltak az ovisok

A Márkói Lovas Sportegyesületnél jártak a Madárka csoport gyermekei

Az óvodások lovastanyán való látogatása  igazán emlékezetes és kalandos élmény volt számukra! A gyermekek nem érkeztek üres kézzel: sárgarépát és száraz kenyeret vittek a lovaknak! Polányi Kati néni fogadta őket, aki megmutatta, hogy ezen kívül még mit szeretnek a lovak:  a zabot és a szénát.

A lehetőség, hogy közvetlenül találkozhattak az ovisok a  lovakkal,  lovagolhattak a pónikon, meghatározó élményt nyújtott számukra, amely gazdagította az életüket és fejlesztette készségeiket.  Lehetőségük nyílt arra is, hogy megismerkedjen a lótartás eszközeivel. Megnézhették a nyeregeket, kantárokat, és a  lószerszámokat, amelyeket a lovagláshoz használnak.

Az óvodásokat különösen lebilincselte az egy hónapos kiscsikó, ahogyan az anyukájával játszott  a legelőn.

A lovastanyán való látogatás felejthetetlen élmény volt, amely gazdagította a gyermekek  oviséletét, és tanulságokkal teli élményt nyújtott számukra. A lovakkal való közvetlen kontakt segítette őket abban, hogy megértsék az állatok iránti tiszteletteljes és felelősségteljes kapcsolat fontosságát.

img_4103img_4082img_4083img_4089img_4099